Sık Sorulan Sorular

Ortodontik Tedaviler Kaç Yaşında Yapılmalıdır?


Ortodontik Tedaviler Kaç Yaşında Yapılmalıdır?

Ortodontik muayene 6 yaşından sonra başlamaktadır.

Ortodontik bozukluğun (anomalinin) çeşidine göre tedaviye başlama yaşı değişmektedir. Ortodontik anomaliler dişsel ve iskeletsel ( kemik) olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

  1. İskeletsel anomaliler (çene bozukluğu, çenenim çenenin önde veya geride olması) büyüme gelişim dönemi dediğimiz ergenlik döneminde veya öncesinde tedaviye başlanırsa daha kısa sürede tedavi edilebilmektedir. Ancak büyüme gelişim bittikten sonra erişkin dönemde çene bozukluğu tedavi edilirken cerrahi destek gerekebilmektedir.
  2. Dişsel anomaliler (diş bozukluğu, dişlerde çapraşıklık,...) ise HER YAŞTA tedavi edilebilmektedir.

Ayrıntılı bilgi için aysegulgenccan.com sayfamızın iletişim formunu doldurarak veya instagram (ortodontist_aysegulgenccan) üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: ortodonti kaç yaşında yapılır,ortodonti kaç yaşına kadar yapılmalıdır,ortodonti kaç yaşında başlar,ortodonti kaç yaşında, diş teli kaç yaşından itibaren takılır, diş teli kaç yaşından sonra takılmaz

Muayenehanemize gösterdiğiniz ilgi ve güven için teşekkür ederiz.

Site içeriği bilgi amaçlıdır. Bu bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Doktora Sor